1403-04-02   ||   1224

پایان کار یازدهمین دوره مسابقات سومو قهرمانی کشور

یازدهمین آوردگاه کشوری سومو انتخابی تیم‌های ملی مردان و زنان با حضور ورزشکاران برتر این رشته در کرج برگزار شد

به گزارش کمیته ارتباطات تشکیلات سومو ایران، یازدهمین دوره مسابقات سومو قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی طی روزهای 31 خردادماه و 01 تیرماه 1403 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج تحت هدایت دکتر جاسم منوچهری رئیس ستاد سازماندهی این آوردگاه ملی برگزار و نتایج ذیل حاصل گردید:

 

دسته وزنی 65- بانوان رده سنی جوانان:

مقام اول: حنانه ملکی‌زاده (مازندران)

مقام دوم: آمیتیس رضایی (تهران)

دسته وزنی 65+ بانوان رده سنی جوانان:

مقام اول: آرمیتا حسین‌زاده (مازندران)

مقام دوم: مریم اسدزاده‌لنگرودی (مازندران)

مقام سوم: سنا رفائی (اصفهان)

دسته وزنی 60- بانوان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: تینا فلاح (مازندران)

مقام دوم: طاهره نوروزی‌فرد (فارس)

مقام سوم مشترک: کوثر اسماعیلی (مازندران)

مقام سوم مشترک: زینب حسینی (خوزستان)

دسته وزنی 65- بانوان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: حنیفا عیوضی (تهران)

مقام دوم: تارا محمدجانلو (مازندران)

مقام سوم مشترک: مائده نائیجی (مازندران)

مقام سوم مشترک: ندا یوسفی (مازندران)

دسته وزنی 73- بانوان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: میترا مصطفی‌زاده (مازندران)

مقام دوم: مهتاب دیوسالار (تهران)

مقام سوم مشترک: عاطفه آفریده (مازندران)

مقام سوم مشترک: مریم صفری (البرز)

دسته وزنی اوپن بانوان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: سیمین صفایی (مازندران)

مقام دوم: آنیا زارع (مازندران)

مقام سوم مشترک: زینب دلفی (البرز)

مقام سوم مشترک: سحر داستارپور (خوزستان)

دسته تیمی بانوان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: مرجان قاسمی، سیمین صفایی، میترا مصطفی‌زاده (مازندران الف)

مقام دوم: حنیفا عیوضی، مهتاب دیوسالار، فاطمه نیک‌منش (تهران)

مقام سوم مشترک: عاطفه آفریده، رقیه اسدزاده، آنیا زارع (مازندران ب)

مقام سوم مشترک: سحر داستارپور، بهاره کریمی‌منش، معصومه جوادی (خوزستان)

 

دسته وزنی اوپن آقایان رده سنی نوجوانان:

مقام اول: محمدپرهام رفیع‌زاده (مازندران)

مقام دوم: محمدمهدی مقصودی (مازندران)

مقام سوم: محمدمهدی سعادت (مازندران)

دسته وزنی 60- آقایان رده سنی جوانان:

مقام اول: جواد گل (مازندران)

مقام دوم: محمدرضا کلاشی (مازندران)

مقام سوم: امیرمحمد کاویان‌پور (مازندران)

دسته وزنی 70- آقایان رده سنی جوانان:

مقام اول: غلامرضا ایزدی (مازندران)

مقام دوم: حسین نیازی (اصفهان)

مقام سوم: ماهان طرفی (اصفهان)

دسته وزنی 70+ آقایان رده سنی جوانان:

مقام اول: مهرشاد بالی‌لاشک (مازندران)

مقام دوم: عباسعلی توکلی (مازندران)

مقام سوم: سامین بریموندی (کرمانشاه)

دسته وزنی ۶۷- آقایان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: مهدی امامی (اصفهان)

مقام دوم: ابوالفضل دادمرز (خوزستان)

مقام سوم مشترک: مجتبی رمضانی (اصفهان)

مقام سوم مشترک: احسان قلی‌پور (تهران)

دسته وزنی 75- آقایان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: نوید میرزاپور (خراسان رضوی)

مقام دوم: احسان نعیمی (خوزستان)

مقام سوم: بهرام جمالپور (اصفهان)

دسته وزنی ۸۵- آقایان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: علی رضایی (خوزستان)

مقام دوم: امیرمحمد جمالپور (اصفهان)

مقام سوم مشترک: احمدرضا شکیبا (مازندران)

مقام سوم مشترک: رسول مجیدیانی (تهران)

دسته وزنی ۱۰۰- آقایان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: علی اوجادی (خراسان رضوی)

مقام دوم: بابک جمالپور (اصفهان)

مقام سوم مشترک: علیرضا میرزایی (مازندران)

مقام سوم مشترک: سپهر شیروانی (اصفهان)

دسته وزنی ۱۱۵- آقایان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: امیر قجر (مازندران)

مقام دوم: حسن نادی (اصفهان)

مقام سوم: آرش دهقانیان (سمنان)

دسته وزنی ۱۱۵+ آقایان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: امیرشایان طهماسبی (خوزستان)

مقام دوم: محسن یوسف‌نیا (کرمانشاه)

مقام سوم: امیررضا لرستانی (کرمانشاه)

دسته تیمی آقایان رده سنی بزرگسالان:

مقام اول: امیر قجر، علیرضا میرزایی، احمدرضا شکیبا (مازندران)

مقام دوم: احمدرضا مقصودی، حسن نادی، مسعود کریمی‌زاده (اصفهان)

مقام سوم: امیرشایان طهماسبی، علی رضایی، احسان نعیمی (خوزستان)

 

در این دوره از مسابقات با توجه به جدول مدال‌های توزیع شده در اوزان مختلف و در مجموع امتیاز کسب مدال در بخش زنان، تیم‌های استان‌های مازندران، تهران و فارس به ترتیب عناوین اول تا سوم و در بخش مردان نیز، تیم‌های استان‌های مازندران، خوزستان و خراسان رضوی به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب نمودند. همچنین بنا به تشخیص کمیته فنی مسابقات، امیر قجر و حنیفا عیوضی به عنوان فنی‌ترین ورزشکاران، تایبادی‌های خراسان رضوی به عنوان پدیده مسابقات و تیم مردان خوزستان نیز به عنوان کیفی‌ترین تیم حاضر در یازدهمین دوره مسابقات سومو قهرمانی کشور شناسایی شدند.

از اعضای کادر داوری دکتر امین ابراهیمیان (دبیرکل سومو ایران)، معصومه منوچهری (نایب رئیس سومو ایران)، مهدی کاویان‌فر (رئیس کمیته داوران)، علی‌اکبر سلطانی‌برهمن (عضو کمیته موسس)، پریا محمدی، رزیتا خدادی، نرگس آشنافر (سرپرست کمیته آموزش)، فرناز اکبری پیرو، سمانه اسدپور، مرتضی صالحی، اکبر کنعانی، معصومه فتحی، مریم حیدری، راضیه مصلحی، نرگس نامداری و نسرین نکوئی تقدیر و تشکر به عمل آمد. علاوه بر این، از مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به ویژه دکتر فیض‌الهی و دکتر ملکی مدیران دانشکده تربیت بدنی این واحد دانشگاهی، دکتر فروغی مدیرکل و هاشمی مسئول بسیج ورزش و جوانان استان البرز توسط دکتر جاسم منوچهری بنیان‌گذار سومو در جمهوری اسلامی ایران و عضو هیأت اجرایی فدراسیون سومو آسیا مورد تجلیل قرار گرفتند.

گفتنی است نفرات برتر این دوره از رقابت‌ها از هفته آینده وارد اردوی‌های انتخابی و آماده‌سازی تیم‌های ملی اعزامی به مسابقات آسیایی، قهرمانی جهان و جام جهانی خواهند شد.